ANTIPASTA TË FTOHTA

Djathë i perzier

(proshutë e thatë viçi, ullinj, domate)

Biftek Carpaso

(vaj ulliri, rukola, grana padano, limon)

Sallatë Oktapodi

(vaj ulliri, hudhër, lëng limoni)

Sallatë me Fruta Detit

(karkaleca, kallamari, vaj ulliri, hudhër, domate cherry, majdanoz)

400 gr

220 gr

220 gr

220 gr

12,0 €

15,0 €

12,0 €

12,0 €

ANTIPASTA TË NGROHTA

Brusketa

(vaj ulliri, mozarella, salcë domatesh)

Patlixhan rolladë

(djathë ricotta, parmezan, salcë domatesh i pjekur në furrë)

Djathë shtëpie i pjekur 

(vaj ulliri, domate cherry)

Mix Fruta Deti

(karkaleca, kallamari, domate cherry, rukola)

Karkaleca në vaj ulliri

(hudhër, spec djegës)

Oktapod  zgare me perime

400 gr

400 gr

400 gr

400 gr

400 gr

400 gr

5,00 €

6,00 €

6,00 €

12,0 €

16,0 €

15.0 €

SALLATË

Sallatë greke

(domate, kastravec, qepë, ullinj, djathë)

Sallatë me rukola

(domate, cherry, grano padano)

Sallatë caprese

(domate, mozzarela, vaj ulliri, basil)

Sallatë e perzier

(domate, kastravec, sallatë e gjelbërt)

Sallatë me tuna meksikana

(sallatë jeshile, domate, ullinj)

Sallatë Çezar

Sallatë me biftek

(sallatë jeshile, rucola, cherry, gorgonzola, balsamico)

300 gr

250 gr

250 gr

250 gr

280 gr

300 gr

300 gr

4.00 €

5.00 €

6.00 €

4.00 €

7.00 €

7.00 €

10.0 €

SUPAT

Supë peshku

Supë perimesh

Supë viçi

250 ml

250 ml

250 ml

4.00 €

4.00 €

4.00 €

PASTA

Linguine Aglio Olio

Rigatoni Bolognese

L. me karkaleca dhe kungull

Spageta me fruta deti

Pene me 4 lloje djathi

Pene Carbonara

280gr

300gr

300gr

300gr

300gr

300gr

6.50€

8.00€

12.0€

12.0€

8.50€

8.50€

RISOTTO

Risotto me karkaleca

Risotto me fruta detit

Risotto me perime

Risotto me pulë dhe këpurdha

300 gr 

300 gr

300 gr

300 gr

12.0 €

12.0 €

7,50 €

8,00 €

MISH

Biftek

(këpurdha të freskëta, patate)

Kotlet viçi zgare me perime

Mish mix

(perime në zgarë, patate)

Medalona viçi

(perime në zgarë, këpurdha të freskëta, patate)

Shniclla viçi

(perime në zgarë, patate)

Mish viçi në tel

(spec, qepë, pomfrit)

File pulet

(salcë këpurdhash, pomfrit)

File pulet me galetë

Chicken Masala

(këpurdha, verë e ëmbël, spinaq, pire)

Qebapa me kajmak dhe spec djegës

260 gr

300 gr

350 gr

260 gr

250 gr

280 gr

300gr

300 gr

300 gr

300 gr

21.0 €

16.0 €

20,0 €

18.0 €

13,0 €

12,5 €

8.00 €

8,50 €

9.00 €

7.50 €

PESHKU

Levrek në zgarë

Orada në furrë me perime

Kallamari në zgarë

Karkaleca në zgarë

Tuna në zgarë

Fileto salmoni në zgarë

450 gr

450 gr

250 gr

250 gr

250 gr

250 gr

16,5 €

18,0 €

13,0 €

16,0 €

16,0 €

16,0 €

PIZZA

Margarita

Mozzarella

Capricioza

Pizza me pulë dhe speca

Tonno

Verdure

Skampi

Pizza me biftek

Diavola

Fogaç-vaj ulliri dhe hudhr

Fogaçe me djathë të bardhë dhe specë

300 gr 

400 gr

400 gr

400 gr

400 gr

400 gr

400 gr

400 gr

400 gr

220 gr

250 gr

6.00 €

8,50 €

7,50 €

8,50 €

7,50 €

7.00 €

12,0 €

11,0 €

7,50 €

1,50 €

2,50 €

BURGERS

Burger extra

(salcë burgerit, qepë, domate, pomfrit)

Cheese Burger

(salcë burgerit, djathë cheddar, qepë, domate, pomfrit)

400 gr

400 gr

5,50 €

6,00 €

VEGJETARIANE

Sallatë me Quinoa

(kastraveca, domate, qepë të kuqe, ullinj)

Baba Ganoush

(patlixhan, vaj ulliri, hudër, lëng limoni, tahini)

Njoki pesto Genovese

Pene primavera

280 gr

250 gr

280 gr

300 gr

6,00 €

6,00 €

8,00 €

7,50 €

MËSORE

Djathë shtëpie

Perime në zgarë

Ajvar shtëpie

Ullinj vendi

Proshutë e thatë viçi

Pomfrit

 

200 gr 

200 gr

100 gr

150 gr

100 gr

200 gr

5,00 €

5,00 €

3,00 €

2,50 €

5.00 €

3,50 €

ËMBËLSIRAT

Sufle me akullore vanile

Ëmbëlsirë tradicionale

Pjatë me fruta sezonale

Akullore

250 gr

250 gr

300 gr

70 gr

4.00 €

3,50 €

5.00 €

1,20 €